Výpis článků 

Dnes vyšlo první číslo Nebeského zpravodaje a je to opravdu vážné: Vánoce jsou v ohrožení - Ježíška unesli. Naštěstí se dalovické děti zapojily a vytvořily jeho portrét, aby usnadnily pátrání.

V neděli začal advent, ale první okénko adventních kalendářů se otevře až zítra.
A to i u nás v knihovně. Jen místo čokolády přilétne do knihovny každý den jeden list Nebeského zpravodaje se žhavými novinkami. Ve všední dny na vás budou nebeské noviny čekat v knihovně, o víkendu je najdete v dolním okně vedle vchodu do budovy. Přečtete si...

Po celý listopad probíhá sbírka u příležitosti Dne válečných veteránů (11. 11.). V knihovně i na OÚ si můžete až do konce měsíce zakoupit vlčí mák a podpořit uchování příběhů, které by neměly být zapomenuty, i ty, kteří tyto příběhy tvořili.

Tento pátek a sobotu jsme se zúčastnili tradičního, již 10. dalovického bazárku, který už několik let na sále dalovického obecního úřadu pořádá paní učitelka Soňa Kubátová. Všichni zde mají možnost prodat i nakoupit nové věci a dárkové zboží, ale hlavně zde mohou prodat oblečení i hračky, ze kterých už jejich děti vyrostly a naopak nakoupit "nové"....

Opět se se v knihovně konají setkávání maminek (nebo taky babiček, tatínků či dědečků) s malými dětmi do 3 let. Děti mají možnost pohrát si a seznámit se s knížkami (máme spoustu leporel). Společně si trošku zazpíváme, "zatančíme", protáhneme a povíme pohádku. Tak přijďte mezi nás :-)

Jako každý rok pořádal Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR v rámci Týdne knihoven v prvním říjnovém týdnu slavnostní ocenění nejlepších základních a městských knihoven.

Tento týden patří knihovnám, ale především knihám a čtenářům a vůbec všem, kteří mají knihovny a knihy rádi.

V úterý 27. 9. jsme zahájili zimní semestr Virtuální univerzity třetího věku. První přednáška cyklu Rituály evropských královských rodů byla moc zajímavá - také to neměly lehké, ty malé princezničky a princátka... Kdo se k nám chce ještě připojit, může - další přednáška (královské narozeniny a křty) bude v úterý 11. října, opět od 10:00. Po...

V úterý 28. června proběhlo v knihovně slavnostní pasování na čtenáře. Zkrotit všechna písmenka není jen tak, ale i letošním 18 prvňáčkům se to s pomocí paní učitelky Jitky Říhové podařilo. A svět, který se jim tím otevírá, stojí za to.

Konečně jsme se po dvou letech dočkali a v sobotu 14. května jsme si za krásného slunečného počasí užili knihovnické Hry bez hranic.

Ve středu 11. května bude v obecní knihovně možné zakoupit si žlutou kytičku v rámci Českého dne proti rakovině, a to od 9 do 17 hod. Minimální cena jedné kytičky je 20 Kč. Kytičky budou k dispozici také na obecním úřadě a pro děti ze ZŠ Dalovice i o přestávce ve škole.

Milé maminky, přijďte se svými ratolestmi mezi další děti do dětského klubu Budulínek, který se koná v knihovně - ve středu 30. března, od 10 do 10:45 (přibližně - záleží na výdrži děťátek :-))