Výpis článků 

V březnu proběhla ve 4. a 5. třídě soutěž Nekoktám, čtu! Ve které soutěžící děti dostanou knížku, z níž porotě čtou určený, přibližně dvoustránkový úryvek. Na přípravu mají cca 10 minut. Čtyřčlenná porota pak hodnotí úroveň čtení - např. plynulost, hlasitost, přiměřenou rychlost, ale i výraznost a dramatičnost. A důležité je také porozumění...

Od středy 23. března se v knihovně bude konat kurz českého jazyka pro "dalovické Ukrajince". Lektorku zajistil ředitel ZŠ a MŠ Dalovice ve spolupráci s Národním pedagogickým institutem. Kurz by měl probíhat 2x týdně až do letních prázdnin.

Dalovický klub Budulínek zve opět maminky (tatínky, babičky i dědečky) s dětmi do 3 let do knihovny, tentokrát na setkání s Červenou karkulkou. Ve středu 2. března od 10:00, v dětském oddělení Obecní knihovny Dalovice.

Zapojili jsme se do soutěže o největší model prof. Myšpulína, známého vynálezce z Třeskoprsk. V předvánočním čase i po Vánocích byl v knihovně týmem odborníků (sestaveným z žáčků 2. a 3. třídy) sestrojen robot APOBAB a robotický pes Vrtichvost, které doteď vítají všechny návštěvníky u vchodu do knihovny.

Začátkem února se v naší knihovně rozběhly dva kurzy Virtuální univerzity 3. věku. Na České dějiny v souvislostech II dorazilo 5 zájemců a na kurz Genealogie 7. Do 27. února je ještě možné nastoupit (o již proběhlé přednášky nepřijdete - účastníci budou mít všechny přednášky svého kurzu k dispozici ke zhlédnutí až do konce dubna). Také jsme předali...

Od února nabízíme v naší knihovně kurz pro přípravu na přijímací zkoušky na střední školu - z ČJ.
Projdeme si všechny typy testových úloh, několikrát si vyzkoušíme zvládnutí celého testu a řekneme si, na co si dát pozor, abychom test stihli v časovém limitu a měli co největší šanci uspět.

Srdečně zvu všechny seniory z Dalovic i odjinud - na Virtuální univerzitu 3. věku, která bude probíhat od února do dubna 2022. Můžete si vybrat ze dvou kurzů, případně chodit na oba. Přihlášky a bližší informace v knihovně. Můžete přijít i na první setkání a pak se teprve rozhodnout, zda chcete pokračovat.

Po dvouapůlleté pauze se u nás konečně uskutečnila Noc s Andersenem, poprvé v nové knihovně. V pátek 26. listopadu dorazilo na pohádkové nocování 18 dětí. Nejvíce jich bylo ze 2. třídy, ale měli jsme tu i dvě páťačky. A protože jsme si tentokrát za své průvodce vybrali oblíbený Čtyřlístek, začali jsme společným kvízem, který ověřil, jak dobře...