Virtuální univerzita 3. věku - letní semestr 2023/2024

Na podzim roku 2021 se naše knihovna zapojila do Virtuální univerzity 3. věku, jejímž garantem je Provozně ekonomická fakulta ČZU v Praze. Během těchto dvou let, a tedy 4 semestrů, se u nás v Dalovicích uskutečnilo 9 kurzů.

V květnu tohoto roku se také první náš posluchač zúčastnil slavnostní promoce v Praze, na kterou mají nárok všichni "studenti" po absolvování šesti kurzů. V lednu čeká promoce další dvě naše studentky.

Právě skončily kurzy podzimního semestru a po novém roce se můžete přihlásit na další: Tentokrát to budou kurzy:

• Barokní architektura v Čechách - !!! POZOR ZMĚN!!! - oproti původně avizovanému termínu v pondělí 29. ledna se (vzhledem k odstávce elektřiny) posouvá zahájení kurzu na středu 31. ledna 2024 (dále: 12. února, 26. února, 11. března, 25. března a 8. dubna)
  • Dějiny oděvní kultury III - začátek 5. února 2024 (dále: 19. února, 4. března, 18. března, 5. dubna a 15. dubna)

Kurzy jsou 6dílné, stojí 400 Kč a probíhají v knihovně vždy v pondělí od 10:00 do cca 11:30 jednou za 14 dní (výjimkou je zahájení kurzu Barokní architektura v Čechách a termín 5. přednášky kurzu Dějiny oděvní kultury III, který se koná v pátek, neboť v pondělí jsou Velikonoce)

Zájemci se mohou hlásit v knihovně nebo se nezávazně přijít podívat na 1. či 2. přednášku (31. ledna, 5. února, 12. února nebo 19. února).

Informace o obsahu kurzu, případně i videoukázku, si můžete přečíst zde: Barokní architektura v Čechách, Dějiny oděvní kultury III