Užijte si dnes Noc s Andersenem doma :-)

27.03.2020

Milé děti, dnes jsme spolu měli strávit Noc s Andersenem. Čekala nás cesta do Školy čar a kouzel v Bradavicích - ale nebojte, nepřijdete o ni, zatím se můžete těšit :-)

Zatím si můžete užít Noc s Andersenem doma - se svými rodiči a sourozenci. Čtěte si společně a střídejte se u toho. Udělejte ze sebe prince a princezny nebo jiné pohádkové postavy a zahrajte si divadlo. Také si něco vyrobte - třeba královskou korunu nebo dokonce draka! Takový drak do pohádkového světa totiž patří. Vlastně i každý s nás má svého draka-strašáka a musí s ním bojovat. Naštěstí také každý máme svého moudrého koně, jen mu naslouchat ;-)

A určitě vás napadne mnoho dalšího, co byste mohli dělat nebo vyrobit :-)

Posílám vám video, které natočily paní vychovatelky ze ZŠ Liptál. To od nich je nápad udělat si pohádkovou noc doma. Toto video by vás mělo zavést do pohádky...

Víte, kdo to byl BAJAJA? Jestli ne, tak to zjistěte ;-) Dokážete mlčet jako on? Třeba 10 minut, půl hodiny, hodinu? Zkuste to! Z tohoto úkolu budou mít obzvlášť rodiče velikou radost, ale schválně - jestli to zvládnou i oni :-)

A proč že vás dnešní noc má zavést do pohádkového světa? Vedle Harryho Pottera byla totiž letošním tématem také Božena Němcová, která se narodila přesně před 200 lety a během svého života napsala mimo jiné i spoustu krásných pohádek. Věřila, že nejen v pohádkách, ale i ve skutečném světě vše nakonec dobře dopadne. Byla to moc krásná žena, sama vypadala jako princezna.

Písničku o pohádkách, které napsala složili knihovníci z Kostomlat - jejich motto pro dnešní večer a noc zní: "Z pohádek kytku složenou užijem si s Boženou!" Poslechněte si ji - schválně, jestli poznáte všechny pohádky, které jsou v schované ;-)

Budu ráda, když k některé pohádce namalujete nějaký obrázek a pošlete mi ho -  budu hádat, kterou jste si vybrali. Nebo mi pošlete fotku, jak jste se přestrojili a hráli pohádku. Nebo mi vyfoťte toho draka, jestli ho budete vyrábět.

Mějte se moc hezky, těším se na vás.

Obrázky a fotky můžete posílat na e-mail: knihovna@ou-dalovice.cz