Úspěch na Hrách bez hranic

26.05.2023

Letošní knihovnické Hry bez hranic se konaly v sobotu 20. května v areálu vedle Krajského úřadu KV a hlavním pořadatelem byla Krajská knihovna Karlovy Vary. Loni jsme to byli my - vzpomínáte si na zástupy krásných stromových bytostí, "veverek" aj. v zámeckém parku? Zatímco minulý rok V Dalovicích byly tématem her "stromy" (vzhledem k našim památným dubům a lípám), letošní téma poukazovalo na to, že v Karlových Varech se každoročně koná filmový festival.

Náš tým tvořili stejně jako loni Tomík Doleček, Dáda Grym, Ondra Pickl a Anička Slevinská a jako svůj "film" si vybrali Čtyřlístek, protože i tento slavný komiks má své filmové zpracování. Pomohla nám ještě Ellinka Sochorová, která zastala roli reportérky Miy Zvědavé z televize Třesk plesk.

Kromě Čtyřlístku byli na soutěži k vidění i další hrdinové: Mimoni (2. místo), Alenka v říši divů (3. místo), Medvídek Pú se svými kamarády, Sherlock Holmes a jeho přítel Dr. Wattson, Pokémoni, Harry Potter, barevné emoce z filmu V hlavě, Adamsova rodina, Pán prstenů…

A jaké úkoly čekaly týmy na stanovištích – třeba poznávačka karlovarských památek, pověst o založení Karlových Varů, přiřazování filmových dvojic, tajuplné retro předměty související s filmem, skládání puzzle, písničky z filmových pohádek, převíjení filmového pásu na kotoučích, kreslení postav i skákání přes švihadlo.

Hry jsem si opět opravdu užili a navíc jsme měli velkou radost z úspěchu – nejen že jsme vyhráli 1. místo za úvodní prezentaci, ale i z hlavního klání jsme si odnesli medaili – bronzovou (což se nám během čtyřleté účasti ještě nikdy nepovedlo).

Takže díky, Mio a Čtyřlístku, byli jste skvělí – jako herci i jako tým! Moc vám gratuluji a tleskám a těším se zase za rok 😊