S knížkou do života

25.05.2018

Naše knihovna se zapojila do projektu Bookstart, který letos poprvé běží i v ČR. Díky tomu jsme pro čerstvě se narodivší miminka, a snad zároveň i naše budoucí čtenáře, získali několik dárečků, které byly rodičům předány na slavnostním Vítání občánků 12. května. Bylo mezi nimi leporelo Předčítánky se známými říkankami krásně ilustrovanými Markétou Vydrovou a několik dalších materiálů podporujících dětské "čtenářství" už od nejútlejšího věku.

Dětičky zároveň dostaly průkaz budoucího čtenáře s možností se bezplatně zaregistrovat v knihovně a využívat zdarma jejích výpůjčních služeb až do svých 15 let.

V září 2019 bychom  se měli dočkat i nové knihovny (plánuje se rekonstrukce bývalého obecního úřadu), kde vznikne bezpečný a útulný prostor i pro malé děti. Tady se pak s rodiči i dětmi budeme moci scházet u společného hraní s písničkami, říkankami, pohádkami a knížkami.

Vypůjčovat knížky - pro malé i velké, naučné i oddychové - můžete už nyní :-)

Zde můžete nahlédnout do seznamu knih vhodných i pro nejmenší - možná se Vám bude hodit, až budete kupovat dárky pro své děti. Některé z uvedených titulů jsou i v naší knihovně a můžete si je zapůjčit (nabídku se budeme snažit postupně rozšiřovat).

Kromě nich nabízíme i knihy pro rodiče (a nejen pro ně) - kromě knih věnovaných výchově a péči o dítě a dalších naučných titulů si můžete vybrat i z beletristických titulů všech žánrů a chvilku u nich vydechnout :-)

A pokud bychom některou knížku, kterou byste potřebovali, neměli v naší knihovně, zapůjčíme Vám ji zdarma z Krajské knihovny v KV.