Pohádkový večer a noc ve školce

05.04.2018

Na zelený čtvrtek uspořádala paní učitelka Petra Knápková pro "své" děti - motýlky nocování ve školce. Kdo si troufnul, mohl přijít přespat do školky, a vzít si třeba i maminku nebo brášku. A kdo ne, ten se mohl zúčastnit alespoň pohádkového večera :-)

Nejprve jsme v knihovně vysvobodili tři zakleté princezny a posbírali korálky, které se zase jiné princezničce poztrácely na bále (však to znáte :-)). Pak bylo už ve školce prostřeno a po hodování (napekly maminky i děti) jsme se vydali do parku. Zatím stále v plném počtu - 13 dětí (z toho jeden bráška z 1. třídy), 3 paní učitelky, 4 maminky (z toho jedna taky částečně knihovnice) a vysvobozené princezny. Už byla docela tma, a ve tmě, jak je známo, se někdy dějí podivuhodné věci. No, a my jsme v parku mezi keři a prastarými stromy potkali loupežníka! Naštěstí byl laskavý a dobrotivý - bohatým bral a chudým dával. I když se za chudé nepovažujeme, dal nám celý svůj poklad - ono čokoládových penízků není nikdy dost, a on jich měl skoro plnou truhlu.

Pak jsme se rozloučili s kamarády, kteří šli spinkat domů, a po vyčištění zubů u miniaturních umyvadel (což byl pro nás maminky docela zážitek), jsme zalehli do pelíšků. Do spánku nás provázely pohádky Karla Jaromíra Erbena o Dlouhém, Širokém a Bystrozrakém a taky o ptáku Ohniváku a lišce Ryšce.

Ráno jsme posnídali opět u dlouhého hodovního stolu a pak děti dostaly medaile a diplom - vzpomínku na svou noc ve školce...