Pasování na čtenáře 2021

17.06.2021

Včera proběhlo již tradiční pasování prvňáčků na čtenáře. Nejprve si prohlídli naši novou knihovnu a byli vůbec první třídou, která se tu sešla. A opravdu musím říct, že s dětmi to knihovně sluší ještě víc :-)

Potom  museli dokázat, že už umí číst a že také mají chrabré srdce. Přenesli jsme se do pohádky - do království s krásnou princeznou, do které se (jak jinak) zamiloval zlý černokněžník. Když odmítla jeho nabídku k sňatku, zaklel ji i celé království... 

Naštěstí se toho kluci a holky nelekli. Pustili se statečně do plnění úkolů, vyřešili text zaklínadla, které černokněžník ztratil, a díky tomu našli zakletou princeznu a vysvobodili ji.

V kostele, kde byl příjemný chládek, pak byli slavnostně pasováni do stavu rytířsko-čtenářského.

Dostali knížku, která byla speciálně pro letošní prvňáčky vydána v rámci projektu Už jsem čtenář - Knížka pro prvňáčka (letos to je Školní výlet od Michaely Fišarové, která naši knihovnu už také před dvěma lety navštívila), záložku, aby se neztratili na svých čtenářských výpravách, a klíček, aby jim připomínal, že teď, když už umí číst, mohou si odemknout brány do jakéhokoli světa a dobrodružství ;-)