Noc s Andersenem

02.12.2021

Po dvouapůlleté pauze se u nás konečně uskutečnila Noc s Andersenem, poprvé v nové knihovně. V pátek 26. listopadu dorazilo na pohádkové nocování 18 dětí. Nejvíce jich bylo ze 2. třídy, ale měli jsme tu i dvě páťačky. A protože jsme si tentokrát za své průvodce vybrali oblíbený Čtyřlístek, začali jsme společným kvízem, který ověřil, jak dobře Myšpulína, Fifinku, Bobíka a Pinďu všichni známe. Věděli jste např., že mají své muzeum v Doksech, vystupují ve vlastním celovečerním filmu (Čtyřlístek ve službách krále), jsou na poštovních známkách, a dokonce i na mincích, kterými se dá platit na Cookových ostrovech v Tichém oceánu (z druhé strany je na minci britská královna)?

Potom jsme připravovali večeři podle Fifinčiných receptů, plnili úkoly z Myšpulínova pytle plného hádanek, vymýšleli vynálezy a nafotili vlastní komiksový obraz. Po večeři k nám  dorazila zpráva od Fifinky, že nám napekla muffiny, ale ty cestou k nám záhadně zmizely. Nezbývalo nic jiného než vydat se je hledat. Trošku jsme se u toho i báli, ale opravdu jen malinko, odolali jsme nástrahám všech nočních přízraků a muffiny nakonec našli (a snědli :-)) 

Pak jsme se naskládali do svých spacáků a po předchozím, téměř nočním, dobrodružství v parku někteří krásně usnuli, ale někteří ne a ne... Nepomáhalo ani čtení zapeklitých detektivních případů inspektora Fouska a jeho týmu - seržantky Micumiši a hlemýždě Herkula Maratóna. Odbila dvanáctá hodina, a ukázalo se, že pár odolných jedinců má více síly než knihovnice :-) Nicméně nakonec usnuli všichni :-)

Ráno jsme si pochutnali na báječných buchtách a bábovkách od maminek a velký úspěch měly i donuty od Lenky Šustrové. Všem pečícím i nakoupivším rodičům moc děkujeme. Zahráli jsme si ještě pár her a pak už přišlo loučení. Naštěstí se můžeme těšit na další Noc, která je celostátně (i celosvětově) plánovaná na 1. duben 2022.

Celý rok se těšíme,

že v knihovně přespíme,

brzy zas přijde ten den,

bude Noc s Andersenem!

Hurá!!!

Děkuji dětem, že přišly a chtěly si to užít, a taky svým skvělým kamarádkám - Zdeňce a oběma Jitkám, že mi pomohly všechna ta dobrodružství s dětmi uskutečnit.