Nekoktám, čtu! - medaile z krajského kola

10.05.2023

Začátkem dubna se ve 4. a 5. třídě konala  soutěž Nekoktám, čtu!, které se zúčastnilo celkem 15 žáčků. Jako vždy panovala v obou třídách příjemná atmosféra, za což patří dík dětem soutěžícím, ale i těm nesoutěžícím, které tvořily obecenstvo, a paním učitelkám – Soně Kubátové a Hance Švúbové i milým porotkyním Jitce Dercové a Lence Polanské.

Výkony všech předčítajících byly navzdory trémě velmi dobré a opět bylo hodně obtížné vybrat vítěze. Nakonec jsme do krajského kola vybrali Martina Sedláka (kategorie 4. tříd) a Davida Hulu (5. třída).

Ti nás tedy 28. dubna reprezentovali v Krajské knihovně Karlovy Vary. Oba byli výborní, konkurence veliká (celkem 28 dětí), a tréma taky trošku byla. Takže si oba zaslouží potlesk. Martínek navíc ve své kategorii 4. tříd pobavil porotu i obecenstvo a obsadil 3. místo.

Na fotografiích si můžete všimnout nejvyššího účastníka akce - Štěpána Javůrka, který byl porotcem v kategorii 5. tříd. Je to velký sympaťák a všechny jeho dosud vyšlé knihy - Chaloupky, Nebe nad Perninkem i Sudetský dům - jsou k zapůjčení v naší knihovně, takže určitě přijďte.

Klukům děkuji za plné nasazení a gratuluji :-)