Beseda s druhou třídou

10.05.2023

Dnes přišla na besedu 2. třída. U příběhu z knihy Pavla Brycze Dětský zvěřinec jsme si povídali, proč se některé děti mění ve zvířátka - třeba v draka. Ale nejdříve nám oblíbené karty Dixit pomohly vyjádřit, co pro nás znamenají knížky a čtení. Je úžasné, na co dokáží i druháci přijít.

Jinak jsou tak trošku jako pytel blech :-) Pořádný pytel a pořádných blech :-) Jsou hróóózně upovídaní a někdy jim dělá problémy poslouchat, když mluví ostatní kamarádi. Takže opravdu klobouk dolů před paní učitelkou - mě po dvou hodinách už docela škrabalo v krku :-)

Ale jsou to úžasné děti - mají velkou fantazii a jsou vnímavé. Taky je občas trápí, stejně jako našeho hrdinu Herberta, že na ně rodiče nemají čas a koukají třeba do mobilu, a možná se také občas trochu mění v draky nebo jiná zvířátka... Ale naslouchat příběhu, který jim někdo čte, to fakt umějí :-) Takže by bylo fajn, dospěláci milí (ne že bych v tomto ohledu neměla ani kousek másla na hlavě), kdybychom ty mobily alespoň večer vždycky schovali a četli si a vyprávěli... My dětem a ony třeba nám:-)