10. dalovický bazárek

24.10.2022

Tento pátek a sobotu jsme se zúčastnili tradičního, již 10. dalovického bazárku, který už několik let na sále dalovického obecního úřadu pořádá paní učitelka Soňa Kubátová. Všichni zde mají možnost prodat i nakoupit nové věci a dárkové zboží, ale hlavně zde mohou prodat oblečení i hračky, ze kterých už jejich děti vyrostly a naopak nakoupit "nové". Letos navíc přibyl i "stánek" s kávou a výbornými zákusky od paní Vondráčkové, která vede ostrovské rodinné centrum Z pohádky do pohádky.

Svůj prostor má na bazárku také naše knihovna. A tak tu přímo za hubičku můžete sehnat něco ke čtení - nabízíme vyřazené i darované knihy. Za dobrovolný příspěvek tak můžete získat zapomenuté knižní poklady, ale i knížky, které jsou jako nové a hodí se klidně jako dárek. Letos děti spočítaly, že jsme vybrali 729 Kč, za což moc děkujeme.

Knihovna zde také vede malou dílničku nejen pro děti, ale i pro hravé a tvořivé dospělé, kdyby měli chuť. Letos jsme vyráběli rohové záložky do knížek a dětem se opravdu povedly.

Bazárek je moc příjemná akce, kterou si užívají děti i dospělí. Přijďte se zapojit, nebo alespoň podívat - na jaře (pravděpodobně v dubnu) nás čeká už jedenáctý!