3. prosince

Skřítci měli takovou radost, že jsme v knihovně rádi, že je tam máme a že u nás můžou zůstat! Začali skákat a dovádět a taky si udělali oslavu. To byste měli vidět ten nepořádek! Rozbité skleničky, vysypaný čaj a sušenky a VŠUDE drobky - i v knížkách!!! A pod stolem dokonce malá loužička - snad to byl vylitý čaj, skřítci se přece už nepočurávají... Nebo jo? No budu to uklízet ještě zítra.

Někdo by té naší skřítčí holčičce a klukovi měl vysvětlit, že takhle se to nedělá. Že takovéhle řádění určitě k původnímu skřítčímu poslání nepatří. Že Vánoce by i pro ně měly být časem laskavosti a radosti, a ne lumpáren. Že k této době patří klid a pohoda, a ne spěch a vymýšlení , kde by se zase dalo co vyvést.

Chtělo by to místo, kde by si skřítci tu pohodu a rozjímání mohli trénovat. Možná by jim pomohlo... No jasně - nejlepší bude, když dostanou svůj vlastní pokojíček. To se jim určitě bude líbit.

Uděláš jim ho také? Tady si můžeš vytisknout návod a pak už potřebuješ jen nůžky, pastelky a lepidlo - tak hurá do toho!