24. prosince

Konečně jsme se dočkali - je tu Štědrý den!

Skřítci rychle vyskočili z postýlek a rozběhli se k oknu. Byl tam! Ježíšek byl opravdu za oknem. Přesně jak jim to v dopise slíbil andělský detektiv Korniel. Skřítci jezulátko opatrně vzali a položili do jesliček v betlémě. Tak, teď už snad nemůže Vánoce nic pokazit, pomysleli si a usmáli se na sebe.

Po pravdě - mají dnes ještě hodně práce: Musí ohlídat, abych nespálila řízky, našla klíč od kostela, kam si půjdeme zazpívat vánoční koledy, abychom nezapálili dům, až si budeme pouštět lodičky z oříšků, a nerozbili okno při házení střevíců... Je toho zkrátka hodně, na co musí domácí skřítci o Štědrém dni dohlédnout. Naštěstí skřítci mají s průšvihy tolik zkušeností, že přesně vědí, co se kde může přihodit a dokáží tomu většinou hravě zabránit.

Je to tak - naši skřítci opravdu zase našli svoje dávné poslání. A když si to budete přát, možná i ti vaši skřítci u vás už zůstanou a budou na vás dohlížet. Občas vás něčím překvapí nebo potěší, někdy asi vyvedou i nějakou tu lumpárnu. Ale odpusťte jim to, oni to nemyslí zle. A pro dnešek chtějí všichni skřítci, které jsme k sobě pozvali jen jednu jedinou věc. Užít si milé vánoční chvíle s těmi, které mají rádi. A to samé teď přejí i vám!

Krásné Vánoce :-)

Skřítci pro vás také připravili jeden krásný dárek: Čeká vás pohádka - stačí kliknout na obrázek.