20. prosince

Jestli si domácí skřítci na něčem opravdu zakládají, jsou to jejich čepičky. Nemají je totiž jen na ozdobu nebo aby jim venku nenastydly uši. Nosí je hlavně proto, že jim poskytují kouzelnou ochranu.

A tak Kryšpín potřeboval svou ohořelou čepičku spravit dřív, než přijde další rok. Vždyť jste mu v něm předpověděli spoustu průšvihů, které ale naštěstí vždycky včas uhasí.

Nejspíš to bude chtít záplatu, zhodnotila škody Medunka. Jenže odstřižky látek, které by se na záplatu daly použít, jsou na temné strašidelné půdě, kde skřítci ještě nikdy nebyli. Ale nedalo se nic dělat. Skřítci se tiše jako myšky proplížili nahoru, našli krabici s kousky látek a pak už se Kryšpín rychle pustil do šití. Medunka mu u toho přidržovala svíčku, aby na stehy lépe viděl. Po pravdě, Kryšpín žádná švadlenka není. Nejdřív se mu podařilo přišít si čepičku k rukávu a pak se zas zamotal do pavučiny z nití. Ale nakonec bylo jakž takž hotovo. Do zítřka se o všechno postará skřítčí kouzlo a čepička bude zase jako nová… Pomůžete Kryšpínovi vylepšit zatím jeho děravou čepičku vlastní záplatou nebo výšivkou?