12. prosince

Když skřítci seděli u adventního věnce a lebedili si, jaký je ten advent krásný čas. Bylo jim teploučko, pili dobrý vánoční čaj a prohlíželi si knížky. Nejvíc se jim líbila ta s vánočními pohádkami.

Otáčeli stránku za stránkou a nestačili se divit. Byla v ní spousta obrázků se sněhovými závějemi a dětmi na sáňkách. Nebo dětmi stavějícími sněhuláka. Se sněhem musí být skvělá zábava, říkali si. Jenže domácí skřítky na venkovní hrátky moc neužije. Mnohem raději jsou doma, v teple a pohodlí.

Když vtom dostala Medunka nápad. Nechme stranou, jestli to byl dobrý nápad, a podívejme se, co z toho nápadu vzešlo… Kryšpín pomohl Medunce vylézt na polici ve spižírně a společnými silami ukořistili balík mouky, tu si potom vysypali na stůl v kuchyni a bylo to. Měli vlastní závěje, ve kterých se dalo skotačit a přitom vůbec nestudily! Skřítci byli do své nejnovější lumpárny tak zabraní, že si vůbec nevšimli bíle zahalené postavy, která se jakoby odnikud objevila, a napsala skřítkům do rozsypané mouky vzkaz. Pomůžete ho skřítkům rozluštit?